1 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”.

Przy kościele rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Caritas”.

Dzisiaj o godz. 16:00 w ciuchci obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania.

Dziś zmiana tajemnic różańca św. o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dra Kościoła
– w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

4. Od jutra, od poniedziałku do piątku, przez cały Adwent zapraszamy na Roraty o godz. 18:30. Dla dzieci tradycyjnie przygotowane są obrazki. Zachęcamy do przynoszenia świec, a dzieci lampionów i uczestniczenia w procesji na wejście.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza o Jezusie Najwyższym i wiecznym kapłanie o godz. 18:30.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7:00, 8:00 i roraty o 18:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie rorat zostaną poświęcone medaliki (lub krzyżyki) dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Medaliki zakupują Rodzice we własnym zakresie, według uznania.

7. Upoważnione osoby roznoszą do rodzin poświęcone opłatki wigilijne z programem rekolekcji adwentowych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.

8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej parafii za tydzień, 10 grudnia i zakończą się w środę, 13 grudnia nabożeństwem fatimskim. Przewodniczyć im będzie o. Kazimierz Głaz – redemptorysta.

10. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania. W zakrystii można nabyć kalendarze wydane przez Kurię.

11. Parafia św. Józefa – Oblubieńca NMP w Lutyni organizuje w dniach od 12 do 19 lutego pielgrzymkę do Ziemi Świętej.  Wylot z Wrocławia. Informacje u ks. Piotra.