1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 1 niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Dziś Gorzkie Żale o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym, suplikacjami i ucałowaniem relikwii.

Dziś odbywa się trzynasta Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji, zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Z tej okazji pod wrocławskimi kościołami odbywa się kwesta, która w całości zostanie przekazana na potrzeby tych chorych. Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w czwartek – święto Katedry św. Piotra

3. Zbliża się 22 rocznica śmierci ks. infułata Wacława Szetelnickiego, proboszcza naszej parafii. Msze Święte w Jego intencji odprawione będą: dzisiaj o godz. 12:00 i jutro o godz. 18:30.

4. Nauki przedmałżeńskie rozpoczynają się w naszej parafii jutro, 19 lutego, o godz. 19:00. Spotkanie w salce na plebanii.

5. W Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. Dzieci otrzymują do zbierania naklejki. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.

6. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

8. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę, 24 lutego, po Mszy Św. wieczornej o godz. 19:15 w kościele.

9. W niedzielę, 4 marca po Mszy Św. wieczornej, o godz. 19:15 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

10. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca, a zakończą 14 marca Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

11. Jest najnowsza prasa katolicka – zachęcamy do zakupu i lektury.