1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00 a dla dorosłych o godz. 18:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, suplikacjami i ucałowaniem relikwii w niedziele o godz. 17:30.

3. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.

4. W środę o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo maryjne z modlitwami fatimskimi. Kancelaria w środę czynna tylko do 17:30.

5. Bierzmowani mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 17:00 w kościele.

6. W sobotę o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków. Przed Mszą o godz. 17:30 spotkanie w salce na plebanii.

7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

8. Ze względu na małe zainteresowanie nie odbędzie się pielgrzymka w dniach 17 i 18 maja do Słupcy, Gniezna, Górki Klasztornej, Buczyńca, Strzelna i Torunia.

9. Nadal można zgłaszać się na zajęcia z matematyki, angielskiego i kurs komputerowy dla początkujących. Warunkiem 6-7 osób chętnych.

10. W parafii p.w. Św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej we Wrocławiu w kawiarence rozpoczął się Kurs Małżeński, 7 pogłębionych spotkań. Zgłoszenia http:/alfa.franciszkanie.pl.

11. „Wrocławski Gość Niedzielny oraz Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia zapraszają do wspólnej inicjatywy modlitewnej w intencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego z racji zbliżającego się Jego patronalnego święta – w akcji „Duchowy prezent” może wziąć udział każdy kto zdeklaruje się odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w przypisany dla niego dzień. Więcej szczegółów akcji na stronach internetowych: www.apostolowiemilosierdzia.pl (w zakładce aktualności) oraz www.wroclaw.gosc.pl”.

Już dzisiaj zapraszamy na 18 Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli 13 kwietnia o 20,00. Szczegółowe informacje na stronie www.misterium.eu Przez te stronę można też obejrzeć transmisję na żywo.

12. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.