13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 13 niedziela zwykła.

Dzisiaj o godz. 13:30 Msza Św., podczas której nastąpi kanoniczne objęcie parafii przez nowego Proboszcza ks. dr Jerzego Żytowieckiego.

Dziś o godz. 17:30 zmiana tajemnic różańcowych i litania do Krwi Chrystusa o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – święto św. Tomasza Apostoła
– w piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. W piątek Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP w int. Żywego Różańca w parafii.

4. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. W tym dniu zechciejmy szczególnie w modlitwach pamiętać o naszych chorych parafian.

5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

6. Od 1 lipca kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00.

7. W dniu wczorajszym zakończył pracę w naszej parafii p. mgr Romuald Trembicki – organista. Swą pracę rozpoczął przed 56 laty ze swoim bratem Andrzejem jako mali chłopcy. Pan Romuald w naszej parafii przepracował ostatnie 28 lat jako organista i przez wiele lat prowadził chór parafialny. Za wszystkie lata pracy składamy serdeczne podziękowania i życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej na dalsze lata życia.

8. Jest najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy do zakupu i lektury.