14 NIEDZIELA ZWYKŁA /08.07.2018r./

1. Dziś przypada 14 niedziela zwykła.

Dziś nabożeństwo o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w środę – święto św. Benedykta, patrona Europy

– w czwartek – wspomnienie Brunona z Kwerfurtu

– w piątek – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada

i Benedykta

– w sobotę – wspomnienie św. Henryka patrona Ks. Em. Henryka Kardynała Gulbinowicza. Módlmy się w intencji Arcybiskupa Seniora.

3. Najbliższe nabożeństwo fatimskie w piątek, 13 lipca, po Mszy Św. wieczornej. Już dziś serdecznie zapraszamy.

4. Zapraszamy na 38. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę w dniach od 2 do 10 sierpnia. Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem: VENI!, podejmując rozważania poświęcone Duchowi Świętemu. Do programu duszpasterskiego dodane będą tematy, związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek
od 16:00 do 18:00. Ponadto na prośbę Parafian, którzy mają czas do południa, ks. proboszcz podaje nr telefonu komórkowego (519 445 772) i można się umawiać na bieżąco gdyż czasem jest pogrzeb.

7. Od 1 września ulegną zmianie godziny Mszy Świętych. Msze sprawowane będą o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 i 18:30. Nie będzie Mszy o godz. 8:00. Wszystkie intencje przyjęte na tą Mszę odprawiane będą podczas Mszy o godz. 9:00.

8. Jest najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy do zakupu
i lektury.

9. Od 17 do 26 sierpnia br. w pięknej miejscowości Brenna odbędzie się KAMUZO 2018 czyli warsztaty muzyczno – liturgiczne połączone z rekolekcjami. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału. Szczegóły w gablocie.

10. Wrocławski klucz Pobudki ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmu Grzegorza Brauna pt. „Eugenika. W imię postępu”. Pokaz odbędzie się za tydzień w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 19 w dworcu kolejki wąskotorowej przy parafii. Film ten to szokujący dokument o tym, co znajdowało się u zarania dzisiejszej  cywilizacji śmierci. Dotkliwie unaocznia on, że dzisiaj promowana aborcje czy eutanazja biorą swe początki od tej niesławnej pseudo-nauki, której celem było udoskonalenie białej rasy i której popularność szczególnie rozprzestrzeniła się wśród tzw. elit początku XX wieku zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie.