17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 17 niedziela zwykła. Dziś nabożeństwo o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli

– w środę – wspomnienie św. Alfonsa Liguori

– w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya

3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Zachęcamy do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli, uproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Warunki odpustu: nawiedzenie kościoła od 1 sierpnia od południa do 2 sierpnia do północy; spowiedź i Komunia św.; wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz oraz dobrowolna w intencjach Ojca św.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w int. Żywego Różańca w Parafii o godz. 8:00.

6. W przyszłą I-Niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych o godz. 18:00.

7. Trwają zapisy na 38. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę od 2 do 10 sierpnia. Wszystkie informacje w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00.

9. Kolejny raz informujemy o zmianie od 1 września godzin Mszy Świętych niedzielnych.
Zamiast o 7:00 i 8:00 będzie Msza św. o 7:30. Następne co 1,5 godziny bez zmian tj. 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 i 18:30. Intencje przyjęte na Mszę o 8:00 zostaną odprawiane podczas Mszy o godz. 9:00.

10. Wrocławski klub Pobudki ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmu Grzegorza Brauna pt. „Nie o Mary Wagner”. Pokaz odbędzie się w najbliższy poniedziałek po wieczornej Mszy św. w dworcu kolejki przy plebanii o godz. 19. Film opowiada historię Mary Wagner, katoliczki z Kanady więzionej i sądzonej w Toronto za obronę życia poczętego. Jest to jeden z najważniejszych dokumentów dotykających problematyki obrony życia.

11. Zapraszamy do zapoznania się w gablocie z komunikatami Kurii Wrocławskiej o szkołach katolickich o nowej Akcji Dzieła Nowego Tysiąclecia i apelem Centrum Krwiodawstwa oraz do lektury najnowszej prasy katolickiej.