19 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 19 niedziela zwykła.
Dziś nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek –wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
– w środę – uroczystość Wniebowzięcia NMP
– w piątek – wspomnienie św. Jacka

3. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości.

4. Jutro zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy Świętej.

5. Również jutro zapraszamy na prelekcję profesora Tadeusza Marczaka pt. „Kresy zachodnie wczoraj, dziś i jutro.  Rozprawa etyczna.” o godz. 19:00 w „Ciuchci”.

6. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W uroczystość Wniebowzięcia NMP ofiary zebrane na tacę w całości przeznaczone będą na budowę kościołów w Archidiecezji. W środę kancelaria będzie nieczynna.

Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W wiązanki z kwiatów i ziół będzie się można zaopatrzyć na dziedzińcu kościoła. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc Św. Mikołajowi. Osoby posiadające ogródki działkowe proszone są o przyniesienie kwiatów i ziół do siedziby Caritasu w poniedziałek przed Nabożeństwem Fatimskim. Wiązanki będą sporządzane we wtorek o godz. 9:00 w siedzibie Caritasu. Serdecznie zapraszamy do pomocy.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

7. W czwartek, 16 sierpnia, o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja w naszej parafii, TV Trwam, sympatyków i ofiarodawców. Po Mszy spotkanie w salce na plebanii.
Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 26 sierpnia br. pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza. Koszt 50 zł.  Wyjazd spod kościoła o 5:00 rano.

8. W sobotę 18 sierpnia odbędzie się od godz. 21:00 kolejna adoracja z Mszą św. o północy. Członków Grupy Adoracyjnej i Sympatyków serdecznie zapraszamy.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00.

10. Od 1 września ulegną zmianie godziny Mszy Świętych niedzielnych. Msze sprawowane będą o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 i 18:30. Nie będzie Mszy o godz. 8:00. Wszystkie intencje przyjęte na tą Mszę odprawiane będą podczas Mszy o godz. 9:00.

11. Pragniemy, aby od września powstały w naszej parafii dwie nowe wspólnoty formacyjne. Pierwsza to Krąg Domowego Kościoła, Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Celem formacji jest dążenie do zbawienia poprzez świadome wykorzystanie sakramentu małżeństwa z udziałem kapłana.

Druga to Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie, czyli dążenie do doskonałości pojedynczych osób we wspólnocie metodą Ruchu Światło-Życie, czyli poprzez modlitwę, Biblię, liturgię i katechezę dojrzałości wiary dla dorosłych. Tu spotkania odbywają się również raz w miesiącu, chyba, że wspólnota pragnie częściej.

ZAPISY DO OBU WSPÓLNOT prosimy uczynić w kancelarii parafialnej, podając imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy.

12. Jest najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy do zakupu i lektury.