2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 2 niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych zbierane są ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2. Kolejne dwie niedziele Wielkiego Postu odbędą się także zbiórki do puszek, które można uczynić własną Jałmużną Wielkopostną.W niedzielę 24 marca poprosimy o ofiary na Hospicja, natomiast w kolejną niedzielę 31 marca tj. 4 Niedzielę Wielkiego Postu Siostry Elżbietanki przeprowadzą Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na śniadanie wielkanocne dla ubogich w jadłodajni, którą Siostry prowadzą.

3. Od tej niedzieli można w zakrystii zabrać skarbonki wielkopostne – JEDNA NA RODZINĘ – do której członkowie rodziny składają zaoszczędzone przez post ofiary. Można też założyć sobie własną skarbonkę. Ofiary te prosimy przynieść w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Będziemy wówczas gościć Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowskiego. Szczegóły tej wizyty podamy później.

4. Od 25 marca br. można będzie podjąć osobiście dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczególnie uroczysta forma będzie na Mszy św. o 18:30. Szczegóły podamy w przyszła niedzielę

5. Również od przyszłej niedzieli do 27 marca odbędą się rekolekcje dla Służby Zdrowia w kościele p.w. Św. Franciszka przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Plan jest na stronie archidiecezji i tamtej parafii. Serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią muzykę chóralną na przyszłą niedzielę na godz. 12:00, którą ubogaci muzycznie nasz chór parafialny. Już dzisiaj pragniemy też zaprosić na Niedzielę Palmową, również na godz. 12:00.

7. Już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie terminu na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE od 7 do 10 kwietnia tj. w 5 niedzielę Wielkiego Postu aż do środy. Spowiedź we wtorek. Poprowadzi o. dr. Tomasz Skibiński OFM.

8. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
W piątki – Droga Krzyżowa
dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00
dla dorosłych o godz. 18:00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.
W niedzielę – Gorzkie Żale o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym, suplikacjami i ucałowaniem relikwii.
Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

9. Przypominamy czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

10. Ze względu na małe zainteresowanie nie odbędzie się pielgrzymka w dniach 17 i 18 maja do Słupcy, Gniezna, Górki Klasztornej, Buczyńca, Strzelna i Torunia.

11. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.