22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 22 niedzielę zwykłą – pierwszą niedzielę miesiąca.
Od 1 września nastąpiła zmiana godzin Mszy niedzielnych
i świątecznych. Pierwsza Msza o godz. 7:30, nie ma Mszy o godz. 8:00. Reszta Mszy bez zmian. Intencje z godziny 8:00 odprawiane są o godz. 9:00.
Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18:00

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego
– w sobotę – święto Narodzenia NMP, znane jako święto Matki Bożej Siewnej

3. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie w czwartek o godz. 18:30. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. Wieczorna Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

5. Za tydzień zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę Św. o godz. 10:30, podczas której modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo na cały nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci z klas pierwszych zapraszamy z plecakami i przyborami szkolnymi, które na zakończenie Mszy zostaną poświęcone.

6. Za tydzień o godz. 19:15 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Na spotkaniu podane zostaną informacje organizacyjne oraz termin I Komunii.

7. Zapraszamy młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum do zapisywania się na listę do bierzmowania w naszej parafii. Zapisy potrwają do 16 września. Zapisy w zakrystii po wieczornej Mszy św. w poniedziałki i piątki.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 28 września- 5 października 2018r, koszt ok. 1150zł. Kontakt organizacyjny z P. Marią tel. 518625828. Program pielgrzymki jest w gablocie.

9. Jak co roku w dniach 21 do 22 września odbędzie się Czuwanie Wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze. W zakrystii i kancelarii można zapisać się na tą pielgrzymkę. Koszt to cena autobusu plus ubezpieczenie; ostateczny koszt na jedną osobę zależny jest zatem od ilości osób. Serdecznie zapraszamy. Program szczegółowy umieszczony jest w gablocie.

10. Dnia 21 września 2018r. rozpocznie się we Wrocławiu Kurs dla małżeństw: Zatrzymaj się w biegu. Celem Kursu jest odnowienie i pogłębienie życia małżeńskiego. Ponieważ kursy te cieszą się dużą popularnością, a ilość miejsc jest ograniczona, zapisy są od dzisiaj u Ks. Proboszcza lub w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.

11. Zachęcamy do zgłaszania się do wspólnot: Kręgu Domowego Kościoła i Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło-Życie. Zapisać można się w kancelarii.

12. Parafialne Centrum Rozwoju Aktywności Dzieci i Młodzieży „Świetliki” zaprasza dzieci od 6 do 14 roku życia odrabianie lekcji, zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, angielski, sportowe itp. Od poniedziałku (już od 3 września) do piątku w budynku obok kościoła na I-piętrze od 14:00 do 18:00. Szczegóły na plakacie i Facebooku.

13. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu informuje, że w 21 rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i Mieście Wrocławiu, która miała miejsce w 1997r., tradycyjnie już podejmujemy w miesiącu wrześniu, procesję dziękczynno-błagalną, z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami Wrocławia. Tegoroczna Procesja odbędzie się w niedzielę 23 września br. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16:00, a zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i Św. Doroty. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tegorocznej Procesji.

14. Kuria Metropolitalna Wrocławska informuje, że od 1 września 2018 roku Katolicka Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum  im. NMP Pośredniczki Łask rozpoczyna działalność w  nowej siedzibie przy ul. Paulińskiej 14, w budynku Gimnazjum Nr 4 na terenie parafii p.w. św. Bonifacego. Zaletą szkoły jest nauka w systemie jednozmianowym, w klasach do 20 uczniów.  Jest jeszcze możliwość zapisania dzieci i młodzieży do tych szkół katolickich.

15. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej informuje, o rozpoczęciu zapisów na kolejną edycję kursu. Rozpoczęcie kursu zaplanowano na niedzielę 23.09.2018 r., godz. 17:30 a zakończenie przewidziane jest na niedzielę 16.12.2018. Przygotowania prowadzone będą w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna 4, Wrocław.

16. 6 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”, które organizuje Fundacja SMS Z NIEBA (www.smsznieba.pl). Zapraszamy młodych do zapoznania się z tą stroną i tym wydarzeniem. Jest też plakat w gablocie.

17. W przyszłą niedzielę rozpocznie się VIII Tydzień Wychowania, o czym usłyszymy w Liście Biskupów Polskich. Już dziś prosimy o modlitwe w tej intencji.

18. Niezwykle serdecznie dziękujemy za okazane serce i hojność na operację małej Oliwki z Turowa. Zebraliśmy w ubiegła niedzielę 3012,36 zł. Niech dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom wynagrodzi. BÓG ZAPŁAĆ.

19. Dziękujemy za wszystkie zamówione intencje mszalne. Cały wrzesień jest już zajęty. Jednocześnie informujemy, że jest nowa książka na 2019r. Intencje na nowy rok zamawiać można w kancelarii. Intencje są co tydzień wywieszone w gablocie i umieszczone na stronie parafii.

20. Jest nowa prasa katolicka. Zapraszamy do lektury.