23 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 23 niedzielę zwykłą.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania.

Dziś  podczas Mszy Św. o godz. 10:30 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo na cały nowy rok szkolny i katechetyczny.  Na zakończenie Mszy dzieciom z klas pierwszych poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne.

Dziś nabożeństwo z litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.

Dzisiaj o godz. 19:15 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Na spotkaniu podane zostaną informacje organizacyjne oraz termin I Komunii Świętej, rozdanie zostaną deklaracje. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Św.
– w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej

3. W czwartek, po Mszy wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

4. Trwają zapisy do bierzmowania. Zgłaszać może się młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum. Zapisy potrwają do 16 września. Zapisy w zakrystii o godz. 19:00 (po wieczornej Mszy św.) w poniedziałki i piątki.

5. W sobotę 15 września odbędzie się od godz. 21:00 kolejna adoracja z Mszą św. o północy. Członków Grupy Adoracyjnej i Sympatyków serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

7. Za tydzień o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja w naszej parafii, TV Trwam, sympatyków i ofiarodawców. Po Mszy spotkanie w salce na plebanii.

8. Chłopców, od 3 klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 15 września, o godz. 10:00 do salki na plebanii.

9. W naszej parafii niebawem powstanie zespół muzyczny dziecięco-młodzieżowy. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 20 lat. Kto śpiewa ten dwa razy się modli, a pięknie śpiewać będziemy się najpierw uczyć, więc jeśli ktoś się obawia, że nie będzie potrafił to niech się zupełnie tym nie przejmuje, Duch Święty doda nam umiejętności. Próby będą odbywały się w czwartki po Mszy wieczornej, czyli ok. godz. 19:00. Pierwsza próba odbędzie się 20.09.2018r. Serdecznie zapraszamy.

10. W sobotę 20 października organizowana jest parafialna pielgrzymka na Jasną Górę i do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Koszt 50 PLN. Zapisy wśrodę i piątek w zakrystii po wieczornej Mszy Św.

11. Msza Św. i spotkanie dla rodziców młodzieży, która zapisuje się do bierzmowania w naszej parafii, odbędzie się w niedzielę-23 września 2018r.

12. W dniach 21 do 22 września odbędzie się Czuwanie Wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze. W zakrystii i kancelarii można zapisać się na tą pielgrzymkę. Koszt zależny jest od ilości zgłoszonych osób. Program szczegółowy umieszczony jest w gablocie.

13. Zachęcamy do zgłaszania się do wspólnot: Kręgu Domowego Kościoła i Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło-Życie. Zapisać można się w kancelarii.

14. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej zaprasza na procesję dziękczynno-błagalną z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty ulicami Wrocławia. Procesja odbędzie się w niedzielę 23 września br. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godz. 16:00, a zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.

15. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej informuje, o rozpoczęciu zapisów na kolejną edycję kursu. Rozpoczęcie kursu w niedzielę 23.09.2018 r., godz. 17:30 a zakończenie przewidziane jest na niedzielę 16.12.2018. Przygotowania prowadzone będą przy ul. Katedralnej 4.

16. 6 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”, które organizuje Fundacja SMS Z NIEBA (www.smsznieba.pl). Zapraszamy młodych do zapoznania się z tą stroną i tym wydarzeniem. Jest też plakat w gablocie.

17. Specjalne zebranie wyborcze wszystkich Róż Różańcowych odbędzie się 07 października o godz. 17:30.

18. Jest nowa prasa katolicka. Zapraszamy do lektury.