26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 26 niedzielę zwykłą.
Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10:30 poświęcimy dzieciom różańce.
Nabożeństwo z Litanią do św. Józefa dziś o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– we wtorek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
– w piątek – wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej

3. Przypominamy, że do dziś należy złożyć deklarację zgłaszającą dziecko do Komunii. Nie złożenie deklaracji równoznaczne jest z decyzją rodziców, o tym że ich dziecko nie przystępuje w tym roku szkolnym do I Komunii w naszej parafii.

4. Przez cały październik zachęcamy wszystkich parafian: dzieci-szczególnie przygotowujące się do I Komunii, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30. Dzieci na różańcu od poniedziałku do piątku otrzymywać będą do zbierania obrazki.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. o Chrystusie–Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. Wieczorna Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii.

6. Dnia 6 października (w sobotę) od  godz. 9:00 do godz. 16:00 nabożeństwo fatimskie przed wystawionym Najświętszym. Sakramentem. Na zakończenie Msza św. o godz. 15:00.

7. W przyszłą niedzielę, 7 października, wszystkie Msze Św. sprawowane będą o Matce Bożej Różańcowej.

8. Specjalne zebranie wyborcze wszystkich Róż Różańcowych odbędzie się 07 października o godz. 17:30.

9. W sobotę 20 października organizowana jest parafialna pielgrzymka na Jasną Górę i do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Koszt 50 PLN. Zapisy w środę i piątek w zakrystii po wieczornej Mszy Św.

10. W nauce Kościoła troska o dobro wspólne należy do ważnych obowiązków chrześcijanina Ostatni papieże od Leona XIII aż po obecnego Ojca św. ciągle o tym przypominają, zwłaszcza wobec narastającego konsumpcjonizmu i egoizmu naszych czasów. Jedną z form aktywnego włączenia się w lokalną troskę o dobro wspólne Nadodrza jest zaangażowanie w inicjatywę budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do zainteresowania się plakatem na ten temat. Na stoliku z prasa można też pobrać ulotkę informacyjną.

11. Mamy już pięć małżeństw do nowego Kręgu Domowego Kościoła w naszej parafii, zatem w przyszła niedzielę podamy termin pierwszego spotkania. Jeżeli jakieś małżeństwo pragnie przez formację Oazy Rodzin pogłębić swoją relacje z Bogiem i ze sobą, prosimy w tym tygodniu się zapisać u księdza proboszcza. Przez najbliższy rok para pilotująca z kapłanem przez comiesięczne spotkania poprowadzi tę formację i ten rok nie rodzi żadnych zobowiązań.
Jednocześnie dla pojedynczych osób mamy propozycję Grupy Dorosłych Ruchu Światło-Życie i obecnie już zgłosiły się 3 osoby
na uczestników oraz dwie do pomocy. Jeśli zgłosi się jeszcze kilka osób to spotkanie oazy dorosłych również ogłosimy w najbliższe niedziele. Zgłoszenia u każdego księdza z podaniem imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego.

12. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy w dniu 13.10.2018 r. Zaproszenie i plakat w galocie.
Zapraszamy do udziału w całych uroczystościach ku czci św. Jadwigi w Trzebnicy w dniach 13, 14 i 16.10.br. W również plakat.

13. Ojcowie Karmelici Bosi zapraszają pragnących rozwijać swoje życie duchowe, do Instytutu Duchowości Karmel – dwuletniego studium poświęconego prawdzie o osobie ludzkiej stworzonej do relacji z Bogiem, bliźnim i światem. Wykłady z Biblii, teologii, duchowości, filozofii, pedagogii, nauk społecznych i sztuki, odbywają się co dwa tygodnie, w sali klasztoru ul. Ołbińska 1, w godz. od 17 do 20. Pierwsze zajęcia 4 X, inauguracja 7 X o godz. 13 w kościele. Informacje na stronie: www.walkaduchowa.pl. Serdecznie zapraszamy!

14. Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa organizuje II ogólnopolski konkurs pt. Jezus Chrystus naszym Królem. Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Dla zainteresowanych regulamin w gablocie.

15. Jest nowa prasa katolicka. Zapraszamy do lektury.