26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 26 niedziela zwykła, pierwsza niedziela października – adoracyjna.
Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10:30 poświęcenie różańców dzieci z klas 3, które przygotowują się do I Komunii Św.
Zmiana tajemnic różańca o godz. 17:00 i różaniec o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
– w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
– w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
– w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej

3. Przez cały październik zachęcamy wszystkich parafian: dzieci-szczególnie przygotowujące się do I Komunii, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30. Dzieci na różańcu od poniedziałku do piątku otrzymywać będą do zbierania obrazki.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. o Chrystusie – Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. Modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. Modlimy się o jedność, zgodę i miłość w rodzinach. Jest to dzień rodzin poświęconych Bożemu Sercu. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii.

5. W piątek, 6 października, o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy w salce na plebanii zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. Zapraszamy osoby pragnące przyłączyć się do czcicieli Krwi Chrystusa.

6. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej na całej długości naszej granicy będziemy odmawiać różaniec błagając o ratunek dla Polaki i świata. Hasło: „Ratuj Różańcem Polskę i świat. Różaniec do granic”. Weź udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju.
Program wydarzenia:
godz. 10:30 – spotykamy się w kościołach stacyjnych rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski
godz. 11:00 – Msza Św.
godz. 12:00 – Adoracja
godz. 13:00 – ruszamy do stref modlitwy, do granic
godz. 14:00 – modlitwa różańcowa. Wszystkie 4 części
godz. 15:00 – koniec. Wracamy do domu, a błogosławieństwo ogarnia cały świat.
Program ten jest na afiszach i ulotkach

7. Za tydzień w całej Polsce i poza granicami obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu odbywać się będzie zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla studentów.

8. W przyszłą niedzielę, 8 października, wszystkie Msze Św. sprawowane będą o Matce Bożej Różańcowej. W naszej parafii odpust. Nabożeństwo różańcowe z wystawionym Najświętszym Sakramentem i procesją dookoła kościoła o godz. 17:30. Będzie to 73-cie nabożeństwo od wojny. Przychodzimy z różańcami.

9. Nabożeństwo fatimskie 13-go października, w piątek wieczorem. Mszę odprawi, kazanie wygłosi i procesję poprowadzi J.E. Ks. Biskup Profesor Andrzej Siemieniewski. Będzie to w naszej parafii 250 nabożeństwo i 100-lecie 6-tych objawień fatimskich.
Dzień wcześniej ks. Biskup przybędzie do naszej parafii i dokona wizytacji kanonicznej. W kościele o godz. 17:30 wysłucha sprawozdań wiernych, a o godz. 18:30 sprawozdanie ks. proboszcza o stanie parafii od ostatniej wizytacji w 2011r.
Ks. Biskup odprawi Mszę Św. w koncelebrze proboszczów dekanatu Wrocław – Katedra. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych 12 i 13 października tj. w czwartek i piątek. Następna wizytacja będzie dopiero za 5 lat.