29 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 29 niedziela zwykła, którą przeżywamy jako Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny.

Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II
– w niedzielę – rocznicę poświęcenia własnego kościoła

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30. Dzieci od poniedziałku do piątku otrzymują do zbierania obrazki.

4. W środę po Mszy św. o 18:30 rozpocznie pracę Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie dla młodzieży pełnoletniej, uczącej się i studiującej oraz dorosłych pracujących i emerytów. Jak grupa się powiększy, podzielimy na starszą i młodszą wiekiem. Są jeszcze wolne miejsca-serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę 27 października od godz. 21:00 do 7:30 w niedzielę w intencjach naszej Ojczyzny i ważnych dla niej spraw z racji 100-lecia niepodległości.

6. Za tydzień, w niedzielę, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Można będzie po Mszy św. złożyć ofiary do puszek na ten cel.

7. Dziękujemy za zbiórkę w ubiegłą niedzielę na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży z racji kolejnego Dnia Papieskiego. Zebraliśmy 2075 zł. Ofiarodawcom niech dobry Bóg wynagrodzi.

8. Przepraszamy, że w ubiegłą niedzielę zabrakło medytacji na każdy dzień, pod nazwą „Lectio divina”, opracowanych przez Domowy Kościół, Gałąź Rodzinną Ruchu Światło-Życie. Na tą niedzielę zwiększyliśmy ilość egzemplarzy dostępnych przy prasie katolickiej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębionej modlitwy w oparciu o Pismo św.

9. Przypominamy rodzicom dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. w naszym kościele a są ochrzczone w innej parafii o obowiązkowym dostarczeniu świadectwa chrztu dziecka do końca października. Dzieci, które nie mieszkają na terenie naszej parafii do końca miesiąca muszą dostarczyć pozwolenie na przystąpienie do I Komunii od proboszcza miejsca zamieszkania.

10. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony w szczególny sposób pamięci zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone przy prasie. Prosimy wypisać czytelnie na nich imiona zmarłych. Kartki można wrzucać na tacę lub do skrzynki przy ołtarzu MB Częstochowskiej. Od 1 do 7 listopada o godz. 17:30 różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych z wypominek. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18:30 w int. tych zmarłych.

11. Jest nowa prasa katolicka. Zapraszamy nabywania i do lektury.