3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przeżywamy 3 niedzielę wielkanocną z ustanowienia Episkopatu Polski obchodzoną jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

Przy kościele zbierane są ofiary do puszek na Caritas Polska.

Podczas Mszy Św. o godz. 12:00 będzie śpiewał chór „Gloria Dei”.

Dziś nieszpory o godz. 18:00.

2. Jutro o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Radia Maryja, TV Trwam, sympatyków i ofiarodawców. O godz. 17:30 spotkanie formacyjne w salce na plebanii.

3. W czwartek i piątek, 19, 20, 26 i 27 kwietnia, o godz. 17:00 w kościele próby dla dzieci komunijnych. Podczas prób 19 i 26 kwietnia odbędzie się spotkanie z panami, którzy będą filmować i robić zdjęcia. Na spotkaniu będzie można zamówić płytę z filmem i zdjęcia. Przy zapisie zostaje pobrana opłata w wysokości 50 zł za płytę. Opłata za zdjęcia uwarunkowana jest ilością zamówionych zdjęć.

4. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W niedzielę, 22 kwietnia, w ciuchci odbiór strojów komunijnych. O godz. 17:00 dla dziewczynek, o godz. 18:00 dla chłopców.

6. Za tydzień o godz. 18:30 Msza Św. imieninowa ks. Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dostojnego solenizanta.

7. Osoby które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Warszawy, Wilna, Św. Lipki i Gietrzwałdu proszone są o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę tą można wyrobić bezpłatnie w Narodowym Funduszu Zdrowia przy ul. Joannitów 6. Wyjazd na pielgrzymkę odbędzie się 30 kwietnia, w nocy z niedzieli na poniedziałek, o godz. 3:30 z placu obok Kościoła.

8. Parafia p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Lutyni organizuje pielgrzymkę w dniach 10.06 – 16.06.2018 r. W programie Niepokalanów, Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, św. Lipka, Wilno, Kowno, Troki, Jezioro Augustowskie (rejs), Sokółka, Kruszyniany, Białowieża. Koszt 1500 zł. Szczegóły w gablocie lub u ks. Piotra Mazura.

9. Jest najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy do zakupu i lektury.