3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 3 niedzielę Wielkiego Postu.
Dzisiaj podczas Mszy o godz. 12:00 będzie śpiewał chór parafialny „Gloria Dei”.

2. Dziś i za tydzień odbywają się zbiórki do puszek, które można uczynić własną Jałmużną Wielkopostną.
W niedzielę 24 marca poprosimy o ofiary na Hospicja.
W niedzielę, 31 marca, s.Elżbietanki przeprowadzą Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony będzie na śniadanie wielkanocne dla ubogich w jadłodajni, którą Siostry prowadzą.
Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na misje „Ad gentes”. Zebrano 1645 zł. Niech dobry Bóg ofiarodawcom wynagrodzi.

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. o 18:30.

4. Informujemy o adoracji nocnej dnia 30 marca. Rozpocznie się ona o godz. 21:00, a zakończy o godz. 7:00 rano 31 marca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po zakończeniu Mszy Św. wieczornej dla cichej adoracji do godz. 21:00.
Przypominamy także ogłoszenie o pielgrzymce do Medjugorje
w dniach 27 kwietnia-4 maja br. – jest kilka miejsc wolnych. Kontakt : Benedykt tel. 504696527 lub Maria tel. 518625828

5. W zakrystii można zabrać skarbonki wielkopostne do której członkowie rodziny składają zaoszczędzone przez post ofiary. Ofiary te prosimy przynieść w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

6. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
W piątki – Droga Krzyżowa:
dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00
dla dorosłych o godz. 18:00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.
W niedzielę – Gorzkie Żale o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym, suplikacjami i ucałowaniem relikwii.
Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

7. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej ustawiona jest skarbonka do której można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Bóg zapłać za te ofiary.

8. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Rekolekcje poprowadzi o. dr. Tomasz Skibiński OFM.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 05 maja pielgrzymkę do Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii w środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. Wyjazd o 6:00 z pod kościoła. Koszt – 60 zł.

10. W przyszłą niedzielę Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski obchodzi 36 rocznicę święceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

11. Kuria Metropolitalna Wrocławska informuje, że Katolickie Ogólnokształcące przy ul. Paulińskiej 14 zaprasza na Dzień Otwarty w czwartek 28 marca od 11:00 do 13:30. W palnie: warsztaty, turniej przy kawie i ciastku. Następnego dnia Bezpłatna Katolicka Podstawówka zaprasza rodziców z dziećmi od 16:00 do 18:00 na warsztaty, teatr i występ taneczny. Dokładny program wywieszony jest w gablocie.

12. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.