30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 30 niedziela zwykła, którą przeżywamy jako rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Można po Mszy złożyć ofiary do puszek na ten cel.

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17:30.

2. Kończy się październik; do środy rozważamy tajemnice różańcowe o godz. 17:30.

3. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych; święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej a nawiedzenie grobów nie zwalnia od tego obowiązku. Nabożeństwo za zmarłych z różańcem o godz. 17:30.

4. W czwartek 1 listopada od godz. 12:00 przez cały dzień 2 listopada do północy z racji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych można jeden raz uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: Spowiedź (gdy konieczna) i Komunia św.; pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dobrowolna w intencjach Ojca św.

Ponadto wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się w intencji zmarłych; zyskują odpust za zmarłych w czyścu cierpiących. Odpust w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.

5. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Msze Św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:30.

6. Od 1 do 7 listopada o godz. 17:30 modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych z wypominek. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18:30 w intencji tych zmarłych. Można jeszcze złożyć kartki wypominkowe.

7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. W piątek, 2 listopada, o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy w salce na plebanii zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy o godz. 8:00, która sprawowana będzie w int. Żywego Różańca. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i na zakończenie Msza Św. o godz. 15:00.

9. Za tydzień niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańca św. o godz. 17:00.

10. Przypominamy rodzicom dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. w parafii św. Bonifacego a są ochrzczone w innej parafii o obowiązkowym dostarczeniu świadectwa chrztu dziecka do końca października. Dzieci, które nie mieszkają na terenie naszej parafii do końca miesiąca muszą dostarczyć pozwolenie na przystąpienie do I Komunii od proboszcza miejsca zamieszkania.

11. Opiekun LSO w parafii MBNP w Starachowicach ks. Damian Spiżewski, zaprasza na X Ogólnopolskie Szachowe Mistrzostwa Ministrantów. W gablocie: regulamin i plakat.

12. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na: Światowe Dni Młodzieży w Panamie – 15 stycznia – 1 lutego 2019 (ostatnie miejsca) http://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2017/09/13/kierunekpanama/

13. Europejskie Spotkanie Młodych w Madrycie – 26 grudnia – 3 stycznia. Informacje – http://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/taize/

14. Policja za naszym pośrednictwem prosi o zwiększenie ostrożności przed włamaniem w dniach 1 i 2 listopada. Całe pismo można przeczytać w gablocie.

15. Jest nowa prasa katolicka. Zapraszamy nabywania i do lektury.