30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 30 niedziela zwykła, którą przeżywamy jako rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na misje.
Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.
Dzisiaj obowiązkowe spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania o godz. 19:15 w ciuchci.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – uroczystość Wszystkich Świętych
– w czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
– w sobotę- wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

3. Do wtorku zapraszamy na różaniec o godz. 17:30.

4. W środę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej a nawiedzenie grobów nie zwalnia od tego obowiązku. Msza św. na Cmentarzu Osobowickim o godz. 14:00. Nabożeństwo za zmarłych z różańcem o godz. 17:30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Niech pamięć o tych, którzy zmarli będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Msze Św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:30.

6. Od 1 do 7 listopada o godz. 17:30 modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych z wypominek. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18:30 w int. tych zmarłych. Można jeszcze złożyć kartki wypominkowe z imionami swoich bliskich zmarłych.

7. Od 1 do 8 listopada, duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,  przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

8. Policja zwraca się do wszystkich z apelem: złodzieje czyhają na chwilę nieuwagi w okresie Dnia Wszystkich Świętych. W tych dniach nie wszyscy skupiają się na odwiedzaniu grobów bliskich osób. Szczególnej czujności wymaga między innymi jazda komunikacją publiczną. Ostrożność powinniśmy zachować także podczas prac porządkowych na cmentarzach. Nawet krótka chwila nieuwagi może zakończyć się kradzieżą portfela, telefonu czy torebki.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, ze względu na Dzień Zaduszny, Msza za zmarłych o godz. 18:30. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii.

10. W piątek, 3 listopada, o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy w salce na plebanii zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. Zapraszamy osoby pragnące przyłączyć się do czcicieli Krwi Chrystusa.

11. Za tydzień niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańca św. o godz. 17:00.

12. W poniedziałek, 13 listopada, po Mszy wieczornej zapraszamy na 251 nabożeństwo fatimskie.

13. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania.
W zakrystii można nabyć kalendarze wydane przez Kurię.