31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przypada 31 niedziela zwykła.

Dziś zmiana tajemnic różańca św. o godz. 17:00 i nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 17:30.

Przy prasie są do zabrania propozycje do medytacji pt. „Lectio divina” na każdy dzień tygodnia. Jest to opracowanie Domowego Kościoła.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w piątek – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

3. W poniedziałek, z racji obiektywnych, kancelaria parafialna czynna będzie od 17:00 do 18:30.

4. Przypominamy, że do czwartku włącznie można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie do środy modlimy się za zmarłych w wypominkach o godz. 17:30. Msza Św. o godz. 18:30 w int. tych zmarłych.

5. Rozpoczynamy przed Adwentem Katechezy Neokatechumenalne dla wszystkich chętnych z całej parafii. Wiara rodzi się ze słuchania, dlatego ich pierwszym celem jest u dorosłych pogłębienie wiary zaszczepionej w dzieciństwie i młodości. Katechezy będą w kościele we wtorki i czwartki po Mszy św. o 18:30. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę 10 listopada zapraszamy do Katedry na Mszę św. dziękczynną z racji 95 rocznicy urodzin J.Em. Henryka Kardynała Gulbinowicza. Wszystkich zaś prosimy o modlitwę w tej intencji. Pełny komunikat jest w gablocie kościoła.

7. Również w sobotę 10 listopada o godz. 15:30 w salce na plebanii rozpocznie już systematyczną pracę deuterokatechumenalną nowy Krąg Domowego Kościoła. Możemy jeszcze przyjąć jedno małżeństwo, które serdecznie zapraszamy.

8. W temacie życia rodzinnego prosimy o zapoznanie się z ciekawą inicjatywą Centrum Duszpasterstwa przy ul. Katedralnej 4 pt. „Dzień dla małżeństwa – 8 grudnia br.” Szczegóły w gablocie.

9. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

10. Spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się 17 listopada, w sobotę, w ciuchci o godz. 15:00. Obecność obowiązkowa.

11. Jest nowa prasa katolicka. Zapraszamy do nabywania i do lektury.