33 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 33 niedzielę zwykłą.

Jest to II Światowy Dzień Ubogich.

Również w trzecią niedzielę listopada obchodzimy na całym świecie Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Do modlitwy za ofiary wypadków na drogach i uroczyste obchodzenia Dnia Pamięci zachęcał – Jan Paweł II. Specjalny Apel do kierowców jest wywieszony w gablocie kościoła.

Nabożeństwo z litanią do Serca Pana Jezusa dziś o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
– w środę – święto Ofiarowania NMP
– w czwartek – wspomnienie św. Cecylii
– w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

3. W tym tygodniu z racji duszpasterskich kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, środę i czwartek (zamiast piątku) od 16:00 do 18:00.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Ksiądz Proboszcz zaprasza do siebie wszystkie osoby, które dotąd roznosiły opłatki po rodzinach naszej parafii.

5. We wtorki i czwartki o godz. 19:15 w kościele odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji. Gościć będziemy z kazaniami Ojca Michała Lepicha, Oblata, kapelana więzienia na ul. Kleczkowskiej. Można będzie nabyć po Mszy św. ciekawe książki religijne.

7. Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała Sekretariatowi Konferencji Episkopatu Polski tekst modlitwy o pomyślność szczytu klimatycznego, który będzie miał miejsce w Katowicach, w dniach 3-14 grudnia br. Kuria Wrocławska zaprosiła wszystkich wiernych do odmawiania tej modlitwy na końcu Mszy św. od przyszłej niedzieli do 14 grudnia br. Na zakończenie Mszy św. Tekst modlitwy jest dostępny w gablocie i internecie.

8. Przypominamy o comiesięcznej adoracji nocnej 24 listopada, która  rozpocznie się od godz. 21:00, a zakończy o godz. 7:00 rano dnia 25 listopada 2018r. Po Mszy św. o 18:30 jest możliwa adoracja w ciszy do Apelu Jasnogórskiego o 21:00.

9. Zachęcamy naszą młodzież: studentów i młodzież pracującą; ze szkół ponadpodstawowych i kandydatów do bierzmowania, do zapisania się do grupy przygotowującej wielkie spotkanie młodzieży w Hali Orbita 23 lutego 2018r. Dokładne informacje w liście ks. Zbigniewa Kowala, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, obok plakatu w gablocie. Zapisy po każdej Mszy św. Wystarczy imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy.

10. Spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się 24 listopada, w sobotę, w kościele o godz. 10:00. Obecność obowiązkowa.

11. Jest nowa prasa katolicka. Zapraszamy do nabywania i do lektury.