34 NIEDZIELA ZWYKŁA – JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone będą na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.
Przy kościele rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Caritas”.
Dzisiaj na sumie będzie śpiewał parafialny chór „Gloria Dei” z racji Uroczystości Chrystusa Króla i wspomnienia św. Cecyli – patronki muzyki kościelnej i tych, którzy ją wykonują.
Nieszpory dziś o godz.18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii.

4. W piątek, 1 grudnia, o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy w salce na plebanii zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

5. Upoważnione osoby roznoszą do rodzin poświęcone opłatki wigilijne z programem rekolekcji adwentowych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.

6. Za tydzień niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańca św. o godz. 17:30 i nieszporami o godz. 18:00.

7. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę, 10 grudnia i zakończą się w środę, 13 grudnia nabożeństwem fatimskim. Przewodniczyć im będzie o. Kazimierz Głaz – redemptorysta.

8. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania. W zakrystii można nabyć kalendarze wydane przez Kurię.

9. Parafia św. Józefa – Oblubieńca NMP w Lutyni organizuje w dniach od 12 do 19 lutego pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wylot z Wrocławia. Informacje u ks. Piotra.

10. Policjanci i policjantki z Komisariatu Wrocław Ołbin zwracają się do seniorów z apelem, by uważać na oszustów. Oszuści podając się za członków rodziny w potrzebie lub policjantów Centralnego Biura Śledczego próbują wyłudzać pieniądze. Policja prosi by zachować czujność i ostrożność.