4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Dziś Siostry Elżbietanki przeprowadzają Kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na śniadanie wielkanocne dla ubogich w jadłodajni, którą Siostry prowadzą.

Przy okazji dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłe niedziele: dwa tygodnie temu na misje 1645zł oraz tydzień temu na hospicja ofiarodawcy złożyli 1997,92zł. Niech tę hojność serca dobry Bóg wynagrodzi.

Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej ustawiona jest skarbonka do której można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
W piątki – Droga Krzyżowa:
dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00
dla dorosłych o godz. 18:00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.

W niedzielę – Gorzkie Żale o godz. 17:30.

Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. W najbliższą sobotę od 9:00 do 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele prowadzona prze grupę adoracyjną z Mszą św. Po Mszy św. o godz. 18:30 nauka przed chrztem św. w salce na plebanii.

6. W przyszłą niedzielę Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi o. dr. Tomasz Skibiński OFM. Nauki Rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszach św. o 8:00 i 18:30 oraz od 9:00 do 12:00 dla naszych szkół. We wtorek spowiedź od godz. 8:00 aż do ostatniego penitenta; podobnie po południu od 17:00. Dokładny program rekolekcji podany w gablocie.

Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00 i Gorzkie Żale o godz. 17:30.

7. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 05 maja pielgrzymkę do Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii w środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. Wyjazd o 6 rano. Koszt – 60 zł.

9. Pierwsze spotkanie z wyznaczeniem miejsc i próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., których rodzice złożyli deklaracje w parafii św. Bonifacego odbędzie się 11 kwietnia o godz. 17:00 w kościele. Na to spotkanie przyjadą panowie, którzy będą filmować i fotografować uroczystości komunijne. Będzie można zamówić film i zdjęcia. Panowie pobierają opłatę z góry.

10. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się 15 kwietnia w ciuchci. Dziewczynki o godz. 18:00, chłopcy o godz. 18:40.

11. Informujemy, że Rocznica I Komunii Św. odbędzie się 02 czerwca o godz. 10:30.

12. W dniach 4-6 kwietnia br. w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu, czyli tzw. uniwersyteckim, odbędą się rekolekcje wielkopostne dla ludzi nauki (prowadzić je będzie o. dr. Maciej Zięba).

13. Od 4 do 14 kwietnia 2019 roku trzech braci z Taizé będzie odwiedzało parafie i duszpasterstwa Wrocławia oraz okolicznych miejscowości. Będzie to okazja do codziennej, wspólnej modlitwy ze śpiewami z Taizé przygotowywanej przez młodych z lokalnych wspólnot oraz do spotkania z tymi wszystkimi, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 roku. Zainteresowanych młodych oraz dorosłych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem. Kalendariumwww.taize.fr/pl_article25862.html

14. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na spotkanie z  Romanem Kowalczykiem Dolnośląskim Kuratorem Oświaty pt. Co nowego w edukacji? – w środę 3 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00, w klasztorze Sióstr Szkolnych de Notre Dame – w miejscu dawnego Zamku Piastów Śląskich – przy ul. Świętego Marcina 12, na Ostrowie Tumskim

15. Ekstremalna Droga Krzyżowa we Wrocławiu. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.edk.org.pl/, gdzie znajdziemy wiele praktycznych informacji odnośnie tej inicjatywy.
Trasy:
Wrocław– Mamre: Dębowa-św. Józefa-58 km.
Wrocław–Uniwersytecki(12 kwietnia, godz. 18.00): Niebieska–NMP Wspomożycielki Wrocławia-102 km, Pomarańczowa–św. Józefa Rzemieślnika-88 km,  Zielona–św. Anny-80 km.
Wrocław–Salezjanie: Niebieska-MB Wspomożenia Wiernych-53 km.
Wrocław-Dominikanie: Pomarańczowa-51 km, Zielona-53 km, Niebieska-76 km, Brązowa- 62 km.

16. Każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej świętujemy ten dzień spotykając się i modląc wspólnie na Ostrowie Tumskim. W tym roku 14 kwietnia spotykamy się pod hasłem „Oto Ja”. Podczas spotkania postaramy się rozważać Ewangelię i poznawać osobę Jezusa i Maryi. Szczegóły https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/oto-ja/

17. Boże Igrzyska – Msza św. dziękczynna za sportowców: w sobotę 13 kwietnia 2019 r., o godz. 12.00  w Katedrze Wrocławskiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich aktywnych sportowo i nie tylko.

18. Do wszystkich istniejących grup muzycznych na terenie parafii kierujemy zaproszenie  do udziału w VIII Festiwalu Piosenki Religijnej Któż jak Bóg w dniu 8 i 15 czerwca br. Więcej informacji, Regulamin i Karta zgłoszenia na stronie: www.wcredo.eu

19. Już dzisiaj zapowiadamy, że w Niedziele Bożego Miłosierdzia tj. 28 kwietnia br. przybędzie do nas Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, były sekretarz osobisty Św. Jana Pawła II i Papieża Benedykta XVI. Ksiądz Arcybiskup odprawi o godz. 9:00 Mszę św., w czasie której przekaże Relikwie I stopnia Św. Jana Pawła II dla Dolnośląskiej Chorągwi Harcerzy im. Orląt Lwowskich Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, której siedziba jest na granicy parafii.

20. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.