5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przeżywamy 5 niedzielę wielkanocną.

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

Dziś nieszpory o godz. 18:00.

2. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej o godz. 18:00.

2. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

4. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. We wtorek i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP w int. Żywego Różańca w parafii.

7. W piątek o godz. 18:30 Msza św. w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nabożeństwo majowe o godz. 18:00.

9. Oddział IPN we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych serdecznie zaprasza 7 maja na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej upamiętniającej osoby internowane i represjonowane w stanie wojennym. Tablica zostanie umieszczona na ścianie więzienia przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:00 koncertem chóru dziecięcego ze Szkoły Muzycznej we Wrocławiu w naszym kościele. Po koncercie, o godz. 12:30, Msza św. celebrowana przez metropolitę wrocławskiego, ks. abp. Józefa Kupnego. O godz. 13:30 nastąpi przejście spod kościoła pod mur więzienny przy ul. Reymonta 7. Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej w asyście Kompanii Honorowej WP obędzie się o godz. 14:00.

10. Jest najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy do zakupu i lektury.