5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiejszej, niedzieli zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

Gorzkie Żale o godz. 17:30 z nauką pasyjną, suplikacjami i ucałowaniem relikwii.

Przy kościele odbywa się zbiórka pieniędzy na kwiaty do Bożego grobu.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. W tym dniu przypada 5 rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka. Jest to również święto patronalne ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. W Piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, dla dorosłych o godz. 18:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.

5. Przy kościele będzie można nabyć palmy. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wakacje wypoczynek dzieci z naszej parafii. Bardzo prosimy osoby mające ogródki działkowe o dostarczenie bukszpanu. Będzie go można zostawić pod siedzibą Caritasu, obok krzyża na dziedzicu kościoła. Palmy będą robione w sobotę 24 marca o godz. 9:00 w siedzibie Caritasu.

6. Zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.

7. Jest najnowsza prasa katolicka – zachęcamy do zakupu i lektury.