5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 5 niedzielę Wielkiego Postu.

Dziś rozpoczynamy rekolekcje Parafialne, które poprowadzi o. dr. Tomasz Skibiński OFM. Nauki Rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne na Mszach św. o 8:00 i 18:30 oraz od 9:00 do 12:00 dla szkół.
We wtorek spowiedź od godz. 8:00 aż do ostatniego penitenta; podobnie po południu od 17:00. Dokładny program rekolekcji podany w gablocie.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00 i Gorzkie Żale o godz. 17:30.
Od dzisiaj w zakrystii można nabyć baranki z czekolady Caritas na stół wielkanocny.

2. Z prawdziwym żalem zawiadamiamy, że w tym tygodniu odeszła do wieczności św. Kazimiera DUDA, mama Ks. Tadeusza Dudy, który miał u nas prymicje, a obecnie od 30 lat jest proboszczem Świerkach dekanat Głuszyca w diecezji świdnickiej. Śp. Kazimiera była wieloletnią zelatorką Różańca św. i wraz ze śp. mężem udzielała się w Radzie Parafialnej. Ostatnio mieszkała u córki. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 8 kwietnia br. o g. 12,00 w kościele p.w. Św. Maksymiliana Kolbe, a bezpośrednio po Mszy św. wyruszy kondukt od bramy przy ul. Łużyckiej na Osobowicach.

3. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej ustawiona jest skarbonka do której można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

4. W sobotę o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo maryjne z modlitwami fatimskimi.

5. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00.
Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy Św. wieczornej, którą poprowadzi młodzież z Katolickiej Szkoły z naszej parafii.
Koronkę do Bożego Miłosierdzia w tym dniu prosimy odmówić indywidualnie.
W niedzielę – Gorzkie Żale o godz. 17:30.

6. Pierwsze spotkanie z wyznaczeniem miejsc i próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., których rodzice złożyli WE WRZEŚNIU deklaracje w parafii św. Bonifacego odbędzie się 11 kwietnia o godz. 17:00 w kościele.
Na to spotkanie przyjadą panowie, którzy będą filmować
i fotografować uroczystości komunijne. Będzie można zamówić film i zdjęcia. Panowie pobierają opłatę z góry.

7. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się 15 kwietnia w ciuchci. Dziewczynki o godz. 18:00, chłopcy o godz. 18:40.

8. Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej INFORMUJE o adoracji nocnej z dnia 13 kwietnia , która  rozpocznie się od godz. 21.00, a zakończy o godz. 7.00 rano dnia 14 kwietnia 2019r. Zapraszamy.

9. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Św. dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Stąd za tydzień, przy kościele będzie można nabyć palmy przygotowane przez parafialny zespół Caritas. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wakacje dla dzieci. Osoby posiadające ogródki działkowe proszone są o przyniesienie bukszpanu do zakrystii w piątek przed Drogą Krzyżową. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu palm w sobotę od 9,00 w Sali Caritas w budynku za plebanią. Ponadto Siostry zakonne również będą rozprowadzać stroiki na święta, a dochód przeznaczony będzie na potrzebujących.

10. Każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej modlitewne spotkanie na Ostrowie Tumskim. W tym roku będzie pod hasłem „Oto Ja”. Szczegóły https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/oto-ja/

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 05 maja pielgrzymkę do Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii w środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. Wyjazd o 6 rano. Koszt – 60 zł.

12. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.