5 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 5 niedzielę zwykłą.

Dziś Nieszpory według brewiarza kapłańskiego o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek– wspomnienie NMP z Lourdes
– w czwartek – święto św. Cyryla i Metodego

3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18:30. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. We wtorek, 12 lutego, przypada 79 rocznica pierwszej wywózki na Syberię. Z tej racji w naszym kościele odprawiona zostanie Msza Św. z ceremoniałem wojskowym o godz. 11:00, której przewodniczyć będzie ks. Abp Józef Kupny. Po Mszy modlitwy przy pomniku Zesłańcom Sybiru. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

5. W środę, 13 lutego, o godz. 17:30 rozpocznie się Kolejne Nabożeństwo Maryjne z modlitwami fatimskimi. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie czynna od 15:30 do nabożeństwa, po którym będzie Msza św. z kazaniem. Karteczki z prośbami można kierować zarówno przez pośrednictwo Pani Fatimskiej, jak Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków. Przed Mszą o godz. 17:30 spotkanie w salce na plebanii.

7. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Za życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy pragniemy wszystkim podziękować. Ubolewamy, że wielu parafian nie było obecnych i wielu obecnych nas nie przyjęło. W tym roku przyjęło nas 27% parafian. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy naszą modlitwą. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

8. Po feriach do dotychczasowych grup w sali świetlicy, może dojść grupa pragnąca nauki języka angielskiego oraz podciągnięcia się z matematyki. Od poniedziałku można się zapisywać zarówno w kancelarii, jak i w zakrystii. Dzieci, młodzież dorośli. Zapraszamy.

9. Młodzi, którzy zgłosili się na diecezjalne spotkanie Na Słowo, które odbędzie się 23.02.2019 r. w Hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej 34, będą uczestniczyć w spotkaniu za darmo na koszt parafii. Pozostali mogą się zgłaszać w środę i piątek w kancelarii. Koszt dla nich do negocjacji. W środę i piątek wszyscy otrzymają program spotkania. Parafia otrzyma całość informacji dopiero we wtorek wieczorem na Ostrowie Tumskim.

10. Z inicjatywy Caritas Stowarzyszenia Krwi Chrystusa w dniach 17 i 18 maja [piątek i sobota|odbędzie się pielgrzymka, której będzie przewodniczył ks. proboszcz. W programie sanktuaria w Słupcy, Gnieźnie, Górce Klasztornej (objawienia z 10 czerwca 1079r.) Następnie rejs statkiem w Buczyńcu 5 części Kanału Elbląskiego, Toruń i Strzelno. Koszt 270 zł. Zapisy w środy i piątki po wieczornej Mszy św. zakrystii.

11. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.