6 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 6 niedzielę w ciągu roku.
Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętych szczególnie modlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.
Dzisiaj także Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Nieszpory dziś o godz. 18:00.

2. Nabożeństwo fatimskie, we wtorek po Mszy Św. wieczornej. Mszę Św. odprawi i nabożeństwo poprowadzi dziekan i proboszcz katedry wrocławskiej ks. Paweł Cembrowicz.

3. W środę przypada Popielec. Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 8:00, 10:00, dla dzieci i młodzieży o 17:00 i 18:30. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec.
Ponadto katolicy pomiędzy 18. a 60. rokiem życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.

4. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

5. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. Dzieci otrzymają do zbierania naklejki z postaciami osób, które spotkał Pan Jezus podczas dźwigania krzyża. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.

7. W piątek o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków. Przed Mszą o godz. 17:30 spotkanie w salce na plebanii.

8. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym, suplikacjami i ucałowaniem relikwii.

9. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca, a zakończą 14 marca Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

10. Od 19 lutego nauki przedmałżeńskie w salce na plebanii o godz. 19:00.

11. Jest najnowsza prasa katolicka – zachęcamy do zakupu i lektury.