NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Dziś przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

Dziś o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji odchodzącego na emeryturę Proboszcza ks. dr Wojciecha Tokarza.  Niech obecność na tej Mszy i nasza wspólna modlitwa będą podziękowaniem dla Księdza Proboszcza za długie lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza
– w piątek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18:00.

4. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie w tym dniu taca przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas. Wszystkim wypoczywającym w czasie wakacji życzymy dobrego odpoczynku i pięknej pogody. Jednocześnie pamiętajmy, żeby w czasie wakacji nie zabrakło codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Św.

6. Nowym proboszczem w naszej parafii, decyzją ks. Arcybiskupa, został mianowany ks. dr Jerzy Żytowiecki. Liturgiczne wprowadzenie i objęcie parafii przez nowego ks. Proboszcza nastąpi 1 lipca podczas Mszy o godz. 13:30.

7. Za tydzień o godz. 17:30 zmiana tajemnic różańcowych i nieszpory o godz. 18:00.

8. Od 1 lipca kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00.

9. Jest najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy do zakupu i lektury.