NIEDZIELA PALMOWA

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Obrzędy Wielkiego Tygodnia odznaczają się wyjątkową godnością i szczególną mocą sakramentalną. Dlatego przewyższają wszystkie rodzaje pobożności i zwyczaje, choćby najlepsze. Kulminacją Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego.

Na sumie będzie śpiewał parafialny chór „Gloria Dei”. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17:30.

Dziś przy kościele można nabyć palmy. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wakacje dla dzieci z naszej parafii. Przy palmach rozprowadzane są również baranki Caritas na stół wielkanocny. Ponadto Siostry zakonne również będą rozprowadzać stroiki na święta, a dochód przeznaczony będzie na potrzebujących.

2. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej ustawiona jest skarbonka do której można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

3. Serdecznie zapraszamy w czwartek do Katedry na g. 10,00 na Mszę św. poświęcenia olejów, której przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

4. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w czwartek sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja potrwa do godz. 23:00.

5. W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 8:00. W tym dniu zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 17:00 dzieci i młodzież zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 18:30 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia po nabożeństwie wieczornym.

O godz. 21:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpocznie się w kościele i zakończy przy pomniku Zesłańców Sybiru. Prosimy zabrać świece lub lampiony.

Adoracja przy Bożym grobie potrwa do godz. 23:00.

6. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Adoracja przy Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 8:00.

Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 10:00 do 15:00.

7. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21:30 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Przynosimy ze sobą świece z okapnikami na wosk. Liturgię zakończy radosna procesja rezurekcyjna.

8. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

9. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się 15 kwietnia w ciuchci. Dziewczynki o godz. 18:00, chłopcy o godz. 18:40.

10. NOC KONFESJONAŁÓW będzie z 16 na 17 kwietnia br. tj. z wtorku na środę. To wielka okazja dla tych co przyjadą z daleka lub z innych powodów nie mogli skorzystać ze spowiedzi rekolekcyjnej. Najbliższe nam świątynie to Karłowice, Katedra, Dominikański, Bożego Ciała i Św. Mikołaja przy ul. Św. Antoniego. Dokładny wykaz kościołów jest w gablocie i Internecie.

11. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, gościć będziemy na Mszy św. o g. 9,00 Arcybiskupa Mieczysława MOKRZYCKIEGO, Metropolitę Lwowskiego. Oprócz naszej parafii, zaprosił byłego sekretarza dwóch papieży, w naszym imieniu Ks. Abp Józef Kupny, któremu z serca dziękujemy. Ksiądz Arcybiskup wręczy przedstawicielom Chorągwi Dolnośląskiej Związku harcerstwa Rzeczypospolitej imienia Orląt Lwowskich, Relikwie św. Jana Pawła II pierwszego stopnia. Przy tej okazji każdy będzie mógł nabyć książki o Św. Janie Pawle II spod pióra najbliższego współpracownika.

12. Również w tą niedzielę Miłosierdzia Bożego od 16,00 na placu przed kościołem rozpocznie się ewangelizacja ze śpiewem, katechezą i świadectwami, prowadzona przez wspólnotę neokatechumenalną.

Natomiast na każdej Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia można przynieść skarbonkę z ofiarami swoich wyrzeczeń wielkopostnych dla najbardziej biednych. Skarbonki można jeszcze pobrać w kościele lub wykonać własną.

13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 05 maja pielgrzymkę do Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii w środy i piątki po Mszy Św. wieczornej. Wyjazd o 6 rano. Koszt – 60 zł.

14. W dniach od 4 do 11 września br. Koło Przyjaciół Kołomyi organizuje wyjazd do Lwowa i na Pokucie do znanych historycznie miejscowości. Organizatorzy ze względów praktycznych (noclegi i koszty) pragną do 1,5 miesiąca zamknąć listę uczestników. Szczegóły i program jest w gablocie i w Internecie. Religijną stronę wyjazdu poprowadzi ksiądz proboszcz.

15. Nasz chór parafialny „Gloria Dei” zakończył nagrywanie profesjonalnej płyty. Za kilka tygodni będziemy mogli pochwalić się naszym dziełem. Jest to dobry czas na rekrutację nowych członków do chóru. Chętnie przyjmiemy każdego, kto ma zapał oraz chęci, by regularnie uczestniczyć w próbach. Wiek nie gra roli ani wykształcenie – zapewnia kierowniczka i dyrygentka chóru. I kończy słowami: Chór nie gryzie! Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki od godziny 18:00 do 19:30, a zespół kameralny ma próby w czwartki od 19:30 do 20:30.

16. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z wyznaczeniem miejsc 27 kwietnia o godzinie 17.00. Obecność obowiązkowa.

17. We wtorek o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków. Po Mszy spotkanie w salce na plebanii.

18. Na końcu krótka informacja dla rodziców po śmierci dziecka o specjalnych rekolekcjach dla nich „T, Panie zaufałem”. Szcegóły w gablocie i internecie.

19. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.