NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Świętych błogosławimy palmy.

Na sumie będzie śpiewał parafialny chór „Gloria Dei”.

Ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 17:30.

Dziś przy kościele można nabyć palmy. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wakacje dla dzieci z naszej parafii.

2. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem.

3. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.

W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 17:00 dzieci i młodzież zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 18:30 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia po nabożeństwie wieczornym.

O godz. 21:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpocznie się w kościele i zakończy przy pomniku Zesłańców Sybiru. Prosimy zabrać świece lub lampiony.

Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od godz. 22:00 rodzin z ulic według planu:
22:00-23:00 – Korzeniowskiego, Kraszewskiego, Siemińskiego, Struga, Zegadłowicza, Kaszubska
23:00-24:00 – Kleczkowska, Reymonta, Dębickiego, Paulińska
24:00-01:00 – Chrobrego, Jagiellończyka, Nobla
01:00-02:00 – Składowa, Kurkowa, Pl. Staszica, Pl. Strzelecki
02:00-03:00 – św. Wincentego, Łowiecka
03:00-04:00 – Ptasia, Podwórcowa, Pl. Powstańców Wlkp.
04:00-05:00 – Rydygiera, Pomorska
05:00-06:00 – bpa Tomasza, Trzebnicka
Porządek adoracji w gablocie.

4. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 11:00 do 17:00.

5. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 22:00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Przynosimy ze sobą świece. Liturgię zakończy radosna procesja rezurekcyjna.

6. W niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym.

7. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.