VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy 6 niedzielę wielkanocną.

Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Msze św. dziś o godz. 7:30, o 9:00 Msza komunijna, o 12:00, 13:30 i 18:30 (nie ma Mszy o 10:30). Mszy św. komunijnej przewodniczyć będzie Biskup Jacek Kiciński. Od poniedziałku do czwartku dzieci I Komunijne przeżywają Biały Tydzień. Codziennie uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym o godz. 18:00 i Mszy Św. o godz. 18:30.

Dzisiaj od 16:00 na placu przed kościołem rozpocznie się ewangelizacja ze śpiewem, katechezą i świadectwami, prowadzona przez wspólnotę neokatechumenalną.

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18:00.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
– w piątek – święto Nawiedzenia NMP
– w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika

3. Bierzmowanie w piątek, 31 maja, o godz. 17:30. To najważniejszy w naszej wspólnocie dzień poza niedzielą, Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli Biskup Andrzej Siemieniewski.

OBOWIĄZKOWE PRÓBY DLA BIERZMOWANYCH W PONIEDZIAŁEK I CZWARTEK O GODZ. 19:00.

4. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna będzie w poniedziałek, środę i czwartek od 16:00 do 18:00. Nie będzie czynna w PIĄTEK (BIERZMOWANIE).

5. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. W piątek nabożeństwo majowe na zakończenie Mszy Św. o godz. 8:00.

6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi i int. Żywego Różańca o godz. 8:00. Po Mszy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu a zakończy się Mszą Św. o godz. 15:00.

8. W sobotę rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18:00 będziemy nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę.

9. W sobotę o godz. 19:15 w salce na plebanii katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

10. W niedzielę 2 czerwca, do udziału we Mszy Świętej o godz. 10:30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Próby dla dzieci rocznicowych odbędą się 29 i 30 maja o godz. 16:30. Spowiedź dla dzieci w sobotę, 1 czerwca o godz. 17:00.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

12. W dniach 4-11 września br. Koło Przyjaciół Kołomyi organizuje wyjazd do Lwowa i na Pokucie. Szczegóły i program jest w gablocie i w Internecie. Religijną stronę wyjazdu poprowadzi ksiądz proboszcz.

13. Zbliża się Narodowe Święto Dziękczynienia – 2 czerwca. Z tej okazji, za zgodą Metropolity Wrocławskiego, będzie przeprowadzona zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej.

W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież naszej archidiecezji na wyjazd do Taizé we Francji. Zapisy do 17 czerwca. Szczegóły na:www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2019/02/28/wakacje-w-taize-2/

Zachęcamy do zwiedzania wyjątkowej wystawy w Kolegiacie św. Krzyża we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim: Michał Anioł – Kaplica Sykstyńska w wielkości naturalnej, z bliska i jak nigdy dotąd przedstawione! Wystawa jest otwarta codziennie od godz. 10.00. Bilety do nabycia w kasie przy wejściu do kościoła. Szczegóły na: www.kaplica-sykstynska.pl Wystawa od 01.05. do 15.06.2019 r.

15. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.