WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.

Przeżywamy dziś także Narodowe Święto Dziękczynienia. Z tej okazji, za zgodą Metropolity Wrocławskiego, przeprowadzana jest zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej.

Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 dzieci przeżywają rocznicę I Komunii św.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

2. Najważniejszym dniem w tym tygodniu dla naszej wspólnoty parafialnej jest środa 5 czerwca br. Dla nas jest uroczystość Patrona Parafii św. Bonifacego. Można w tym dniu uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami na Mszach św. o 7,00; 8,00 i 18,30.

Sumie Odpustowej o 18,30 przewodniczyć będzie Ks. Adam Łuźniak, Wikariusz Generalny; a kazanie wygłosi Ks. Jacek Froniewski, Kanclerz Kurii. Serdecznie wszystkich na ODPUST zapraszamy.

3. Drugim najważniejszym dniem tygodnia będzie przyszła Niedziela Zesłania Ducha Świętego rozpoczynająca się już sobotnią WIGILIĄ. Zapraszamy wszystkich parafian w sobotę 8 czerwca br. na uroczystą wigilię Zesłania Ducha św., którą poprowadzi Ruch Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej od 19,30. W programie Nieszpory, Modlitwa o dary i charyzmaty oraz Eucharystia. Szczególnie zapraszamy członków Odnowy w Duchu św., Domowego Kościoła oraz pozostałych wspólnot.

Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.

4. W tym tygodniu służymy naszym parafianom w biurze parafialnym w poniedziałek, środę i piątek od 16, do 18,00.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy
– w środę – uroczystość św. Bonifacego, Patrona Parafii
– w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

6. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godzinie 18:00.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

8. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

9. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej informuje o wolnych miejscach na wczasy do Łeby dla seniorów. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółami w gablocie.

10. Technikum Salezjańskie oraz Szkoła Branżowa I Stopnia zapraszają nowych uczniów. Zainteresowanych rodziców prosimy o zapoznanie się ze szczegółami w gablocie.

11. Zapraszamy młodych na koncert uwielbienia “wNieboGłosy”. w Boże Ciało, 20 czerwca 2019 roku, o godz. 19.00, na pl. Wolności we Wrocławiu.

12. Zapraszamy na bardzo ciekawe spotkanie z Kościołem Prześladowanym we wtorek 4 czerwca 2019 o 19:00 w kaplicy zimowej w kościele NMP na Piasku, ul. Katedralna 4, Wrocław. Dokładne informacje w gablocie.

13. Zapraszamy byłych i obecnych ministrantów i lektorów na IV Turniej Piłki Nożnej, Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Wrocławskiej . Turniej odbędzie się 8 czerwca 2019 roku w Wołowie z udziałem O. Bpa Jacka Kicińskiego CMF. Więcej szczegółów w gablocie.

14. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.