XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 19 niedziela zwykła. Nieszpory o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu służymy w kancelarii parafialnej w poniedziałek, środę i piątek od 16,00 do 18,00, ale już tydzień później będzie zmiana: w poniedziałek i wtorek od 16,00 do 18,00 oraz w sobotę od 10,00 do 12,00. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
– w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP
– w sobotę – wspomnienie św. Jacka

4. W tym tygodniu we wtorek z racji 13. dzień miesiąca zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE po Mszy wieczornej.

5. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte według porządku niedzielnego. Przeżywamy wówczas rocznicę bitwy warszawskiej, która jest okazją do modlitwy za Ojczyznę. Ofiary złożone na tacę w całości przeznaczone będą na budowę i remonty kościołów w archidiecezji.
Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół będzie w czasie wszystkich Mszy Świętych. W wiązanki z kwiatów i ziół będzie się można zaopatrzyć na dziedzińcu kościoła. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc Św. Mikołajowi. Osoby posiadające ogródki działkowe proszone są o przyniesienie kwiatów i ziół do siedziby Caritasu we wtorek przed Nabożeństwem Fatimskim. Wiązanki zostaną przygotowane w środę o godz. 9:00 w siedzibie Caritasu, serdecznie zapraszamy do pomocy.

6. W piątek Msza św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków o godz. 18:30. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.

7. W sobotę 17 sierpnia jest Archidiecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych oraz Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa. Szczegóły w gablocie – serdecznie zapraszamy.

8. W dniu 19 października – sobota organizowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium Krwi Chrystusa. Koszt 50 zł. Zapisy w środy i piątki w zakrystii po wieczornej Mszy św.

9. Z racji wakacji i urlopów odpoczywającym na wakacjach życzymy parafianom oraz naszym gościom radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

10. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej PRASY KATOLICKIEJ. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.