XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 18 niedziela zwykła.
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego
– w środę – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
– w czwartek – wspomnienie św. Dominika
– w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)
– w sobotę – święto św. Wawrzyńca

Dodatkowo w czwartek o g. 14,00 odbędzie się u nas Msza św. Oazy Rodzin III stopnia z Diecezji Gliwickiej. Zapraszamy chętnych parafian.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

4. Już dzisiaj zapowiadamy w przyszłym tygodniu we wtorek 13 sierpnia na uroczyste Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej. W czwartek 15 sierpnia br. przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym, na każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną kwiaty i zioła. Serdecznie zapraszamy.

5. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

6. Jest najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.