XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 21 niedziela zwykła. Dziękujemy dzisiaj Bogu za tegoroczne plony oraz wszystkich pracujących na roli.
Nieszpory o godz. 18:00.

2. Decyzją ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego z dniem 1 września ks. Piotr Mazur zostaje odwołany z naszej parafii i ustanowiony wikariuszem w par. p.w. św. Piotra i Pawła w Namysłowie. Zapraszamy na Mszę Św. w piątek o godz. 18:30, podczas której wspólną modlitwą podziękujemy ks. Piotrowi za trzy lata pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

Nowym wikariuszem ustanowiony został ks. Radosław Rotman, który jest Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło-Życie, popularnie zwanym ruchem oazowym. Życzymy mu wielu łask Bożych w pracy z naszymi parafianami.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej
– we wtorek – wspomnienie św. Moniki
– w środę – wspomnienie św. Augustyna
– w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

4. W tym tygodniu kancelaria czynna w poniedziałek,  środę i piątek od 16:00 do 18:00. W kancelarii można zapisać się do nowo powstającego Kręgu Domowe Kościoła czyli Oazy Rodzin.

5. W sobotę 31 sierpnia odbędzie się zapowiadana już Archidiecezjalna pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich rodzin do Henrykowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 11:30. Jeszcze raz osoby niepełnosprawne z naszej parafii zapraszamy.

Również w sobotę 31 sierpnia przypada 23 rocznica biskupstwa Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego. Polecamy go modlitwom parafian.

6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca przypada Światowy dzień modlitw o ochronę stworzenia.
Wspominamy tego dnia 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00 poświęcone będą również w tej intencji.

7. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego w przyszłą niedzielę o godz. 10:30. Na zakończenie Mszy błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

8. W niedzielę, 8 września, po Mszy św. wieczornej o godz. 19:30 spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Na spotkaniu zostanie m.in. podana data Komunii, rozdane będą deklaracje. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

9. Odnowa w Duchu Świętym „Nadzieja” naszej Parafii organizuje Pielgrzymkę do Włocławka – Kruszyn na modlitwę „Polska pod Krzyżem” w dniach 14.09.2019 r. do 15.09.2019 r. Wyjazd 14 IX br. przy Kościele Św. Bonifacego godz. 5:00. Powrót 15 września ok. godz. 12:00. Koszt wyjazdu 120 zł. Zgłoszenia do p. Aldony Franczak tel. 501 546 262 lub e- mail aldonaf@poczta.onet.pl

10. W dniu 19 października – sobota organizowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium Krwi Chrystusa. Koszt 50 zł. Zapisy w środy i piątki w zakrystii po wieczornej Mszy św.

11. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.