XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 22 niedziela zwykła.

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego dziś o godz. 10:30. Na zakończenie Mszy błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

2. Decyzją ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego z dniem 1 września rozpoczyna pracę w naszej wspólnocie ks. Radosław Rotman, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Życzymy mu wielu łask Bożych w pracy z naszymi parafianami. Jednocześnie jeszcze raz Księdzu Piotrowi Mazurowi życzymy obfitości darów Bożych na nowej parafii.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – wspomnienie św. papieża Grzegorza Wielkiego

4. W kancelarii można zapisać się do nowo powstającego Kręgu Domowego Kościoła czyli Oazy Rodzin.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. Również w piątek Msza o 18,30 w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystus. Potem zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w int. Żywego Różańca w Parafii o godz. 8:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 9:00 zakończona Mszą św. o godz. 15:00.

6. Dotychczas Ksiądz Prałat Wojciech Tokarz odwiedzał swoich chorych do południa w I-piątek miesiąca, a księża w I-sobotę. W tym tygodniu dotychczasowych chorych Ks. Piotra Mazura odwiedzi Ksiądz Radosław Rotman również w I-piątek tj. 6 września br. do południa.

7. W niedzielę, 8 września, po Mszy św. wieczornej o godz. 19:30 spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Na spotkaniu zostanie m.in. podana data Komunii, rozdane będą deklaracje. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

8. Odnowa w Duchu Świętym działająca przy naszej Parafii „Nadzieja” organizuje Pielgrzymkę do Włocławka – Kruszyn na modlitwę „Polska pod Krzyżem” w dniach 14-15.09.2019 r. Wyjazd 14 września spod Kościoła o godz. 5:00. Powrót 15 września ok. godz. 12:00. Koszt wyjazdu 120 zł. Zgłoszenia do p. Aldony Franczak tel. 501 546 262 lub e- mail aldonaf@poczta.onet.pl

9. W dniu 19 października – sobota organizowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium Krwi Chrystusa. Koszt 50 zł. Zapisy w środy i piątki w zakrystii po wieczornej Mszy św.

10. Jak co roku w dniach 20 do 21 września odbędzie się Czuwanie Wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze. W zakrystii i kancelarii można zapisać się na tą pielgrzymkę. Koszt to cena autobusu plus ubezpieczenie; ostateczny koszt na jedną osobę zależny jest zatem od ilości osób. Serdecznie zapraszamy. Program szczegółowy umieszczony jest w gablocie.

11. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.