XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 23 niedziela zwykła.

Obchodzimy po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

Nieszpory o godz. 18:00.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19:30 spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Na spotkaniu zostanie m.in. podana data Komunii, rozdane będą deklaracje. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
– w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek po Mszy wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

5. Odnowa w Duchu Świętym „Nadzieja”, działająca przy naszej Parafii organizuje Pielgrzymkę na modlitwę „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd 14 września spod Kościoła o godz. 5:00. Powrót 15 września ok. godz. 12:00. Koszt wyjazdu 120 zł. Zgłoszenia do p. Aldony Franczak tel. 501 546 262 lub e- mail aldonaf@poczta.onet.pl

6. Zapraszamy na Czuwanie Wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze w dniach 20 do 21 września. W zakrystii i kancelarii można zapisać się na tą pielgrzymkę. Program szczegółowy umieszczony jest w gablocie.

7. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej zaprasza na procesję z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty ulicami Wrocławia. Procesja odbędzie się w niedzielę 22 września br. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godz. 16:00, a zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i Św. Doroty. Procesji będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Jacek Kiciński.

8. Kapelan Środowisk Jeździeckich na terenie Archidiecezji Wrocławskiej ks. Krzysztof Dorna SDS zaprasza na XI Ogólnodiecezjalną Pielgrzymkę miłośników koni, zaprzęgów konnych i jeźdźców Koczurki – Łozina w dniu 14 i 15 września. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. Spotkanie młodych Archidiecezji Wrocławskiej W górę serca – daj się odnaleźć na Ślęży, odbędzie się 28 września. Program spotkania i więcej informacji na stronie: https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2019/08/20/6908/

10. W dniu 19 października – sobota organizowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium Krwi Chrystusa. Koszt 50 zł. Zapisy w środy i piątki w zakrystii po wieczornej Mszy św.

11. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.