XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 24 niedziela zwykła.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież
i wychowawców.
Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu.
Nieszpory dziś o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
– w środę – święto św. Stanisława Kostki
– w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
– w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

3. Jutro o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja w naszej parafii, TV Trwam, sympatyków i ofiarodawców. Spotkanie w salce na plebanii po Mszy Św.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty ulicami Wrocławia. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety o godz. 16:00. Procesji będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Jacek Kiciński. Dokładne informacje.

5. Zapraszamy na Czuwanie Wiernych naszej archidiecezji na Jasnej Górze w dniach 20 do 21 września. W zakrystii i kancelarii można zapisać się na tą pielgrzymkę. Program szczegółowy umieszczony jest w gablocie. Jedziemy z parafią katedralną. Wyjeżdżamy o 8 rano z ulicy św. Marcina. Jedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w Zarkach i następnie na Jasna Górę na Drogę Krzyżową i czuwanie. Powrót do Wrocławia po Apelu Jasnogórskim. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii katedralnej lub zakrystii, albo pod numerem 798441687. Bezpośrednie zapisy u nas do jutra do godz. 18:00.

6. Zapraszamy również na 25 Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22.09. br. Program szczegółowy.

7. Spotkanie młodych Archidiecezji Wrocławskiej W górę serca – daj się odnaleźć odbędzie się 28 września na Ślęży. Program spotkania i więcej https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2019/08/20/6908/

8. Równie gorąco zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2019 – 28 września, godzina 15:00. Informacja szczegółowa.

9. Zapraszamy na Spotkania Małżeńskie – rekolekcje, dialog, spotkanie. Weekend małżeński – spotkanie dla małżeństw prowadzone przez trzy pary wraz z księdzem. Terminy i szczegóły na www.spotkaniamalzenskie.wroclaw.pl.

10. W dniu 19 października – sobota organizowana jest parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium Krwi Chrystusa. Koszt 50 zł. Zapisy w środy i piątki w zakrystii po wieczornej Mszy św.

11. Ks. Radosław zaprasza wszystkie dzieci, które są w klasach od 3 do 6 SP na Oazę Dzieci Bożych. Spotkania będą miały miejsce we wtorki między 17:30 a 19:30. Początek 1 października.

12. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.