XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 26 niedziela zwykła.
Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10:30 poświęcenie różańców dzieci z klas 3, które przygotowują się do I Komunii Św.
Nieszpory dziś o godz. 18:00.
Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś
po wieczornej Mszy Św.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima
– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– w środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
– w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
– w sobotę – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej

3. Przypominamy, że do jutra należy złożyć deklarację zgłaszającą dziecko do Komunii. Nie złożenie deklaracji równoznaczne jest z decyzją rodziców, o tym że ich dziecko nie przystępuje w tym roku szkolnym do I Komunii w naszej parafii.

4. Przez cały październik zachęcamy wszystkich parafian: dzieci-szczególnie przygotowujące się do I Komunii, młodzież i dorosłych, do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30. Dzieci na różańcu od poniedziałku do piątku otrzymywać będą do zbierania obrazki.

5. Ks. Radosław zaprasza wszystkie dzieci, które są w klasach od 3 do 6 SP na Oazę Dzieci Bożych. Pierwsze Spotkanie będzie miało miejsce w najbliższy wtorek o godz. 17.30 w domu katechetycznym przy kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. o Chrystusie–Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. Wieczorna Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii.

7. Zapraszamy młodzież na  spotkanie oazowe w najbliższy piątek najpierw na Mszę Św. wieczorną, a następnie na spotkanie w domu katechetycznym przy kościele.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00 i różaniec o godz. 17:30, który poprowadzi, W ramach nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, diakonia misyjna Ruchu Światło-Życie. Modlitwa będzie połączona ze świadectwami młodych osób, które w tym roku współprowadzili rekolekcje w krajach misyjnych.

9. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy w dniu 12.10.2019r. Plakat.

10. Planowana 19 października parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Sanktuarium Krwi Chrystusa nie odbędzie się z powodu małego  zainteresowania.

11. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.