ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.

Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

2. Kancelaria parafialna w tygodniu bez zmian: poniedziałek, środa i piątek od 16,00 do 18,00. Serdecznie zapraszamy

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
– we wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala

4. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 18:00.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

6. Również w czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Przypada wówczas 6 rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa pasterza naszej archidiecezji przez Abpa Józefa Kupnego. Z tej racji dzień wcześniej w sobotę 15 czerwca o 11,00 w archikatedrze wrocławskiej będzie uroczysta Msza św. połączona z promocją nowych ministrantów Słowa Bożego i ceremoniarzy. Serdecznie zapraszamy do katedry i wszystkich Parafian prosimy o modlitwę za naszego arcybiskupa.

8. W naszym kościele w przyszłą niedzielę Towarzystwo Kultury Kresowej, za zgodą naszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, będzie zbierać po każdej Mszy św. ofiary do puszek na remont cmentarzy kresowych. Z góry za tę pomoc dziękujemy.

9. Jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na świątynię Opatrzności Bożej. Zebrano 1196 zł i 43 grosze. Niechaj dobry Bóg wynagrodzi. Dziękujemy też osobom zbierającym i liczącym ofiary.

10. Dnia 16 czerwca o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. w int. Koła Radia Maryja, TV Trwam, sympatyków i ofiarodawców. Po Mszy spotkanie formacyjne w salce na plebanii.

11. Rozpoczynamy zajęcia rehabilitacyjne dla seniorów. Zajęcia są bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc przyjmowaliśmy zgłoszenia wyłącznie od członków wspólnot działających w parafii i na razie lista jest zamknięta. Osoby zapisane informujemy, że zajęcia rozpoczną się w dniu 25 czerwca 2019r., najpierw w sali budynku dawnej kolejki wąskotorowej „Ciuchci” o g. 11,00. Tam nastąpi podział na grupy. Prosimy zabrać dowody osobiste. Zajęcia będą aż do września, a w października staramy się o nową edycję.

12. Już dzisiaj informujemy na temat zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka jest na rzecz misji26 czerwca  2019 godz 14:00 pl. Staszica 4. Plakat szczegółowy jest w gablocie kościoła. 

13. Także już dzisiaj informujemy, że Koło Przyjaciół Radia „Maryja” organizuje 14 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o 5,00, koszt 50 zł, zgłoszenia w zakrystii w środy i niedzielę po Mszy wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

14. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.