ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msze Święte dzisiaj i jutro sprawowane są w porządku niedzielnym. Dziś Msza chrzcielna o godz. 14:30.
Codziennie odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego po Mszy wieczornej.
Jutro – jak co roku – ofiary z tacy przeznaczone są na  Papieski Wydział Teologiczny i Seminarium Duchowne.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. W piątek Msza Św. o godz. 18:30 w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. W sobotę o godz. 8:00 Msza w intencji Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30.

6. Osoby które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Warszawy, Wilna, Św. Lipki i Gietrzwałdu proszone są o dokonywanie drugiej części opłaty za pielgrzymkę. Wpłaty prosimy, w miarę możliwości dokonywać osobiście , ponieważ wymagany jest podpis na liście do ubezpieczenia . Wpłaty przyjmowane będą w środy i piątki w zakrystii po wieczornej Mszy Św. do dnia 15 kwietnia 2018 r.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.